En Güzel Poğaça Tarifleri

0

en-güzel-pogaca-tarifleri

Uzun yılladır denediğim ve beğendiğim ,evimde sık sık pişirdiğim ,bana göre yani benim damak tadıma göre en güzel poğaça tariflerimi tek bir sayfada toplamak istedim.İster mayalı ister mayasız katı yağlı veya sadece sıvı yağla yapılan,birbirinden farklı birçok poğaça tarifine sayfamın üst kısmındaki kategori bölümünden vay ana sayfadan ulaşabilirsiniz zaten ama ben benim için en lezzetli birkaçının sayfa linklerini burada paylaşmak istedim.

Her poğaça tarifi paylaştığımda,yazdığım gibi ben tereyağlı,yani katı yağla yapılanları çok daha fazla seviyorum.İçi peynirli veya patatesli olmalı ve ısırdığımda ağzımda dağılıvermeli. Bayılıyorum böyle poğaçalara.Eşimde benim aksime yumuşacık,puf puf mayalı poğaçaları çok seviyor.

İlk sırada hem mayalı hem katı yağlı(ister margarin ,ister tereyağı kullanabileceğiniz) bir poğaça tarifi var.Emin olun sıcak sıcak kaç tane yediğinizi anlamayacaksınız.Şiddetle önerdiğim bir lezzet .Malzemeleri ve yapım aşamaları için buraya tıklayın lütfen

Karaköy Poğaçası

İkinci olarak eşim gibi puf puf mayalı poğaça severler için yumuşacık ve çok lezzetli sütlü poğaça tarifi var.Miss gibi süt kokusu veinanılmaz yumuşacık hamuruyla eminim çok beğeneceksiniz.Yapım aşamaları ve malzemerine bakmak isterseniz  buraya tıklamanız yeterli.

Sütlü Poğaça

sütlü-pogaca-tarifi

Üçün en sevdiğim poğaça tarifimde tereyağ ve mısır ununun müthiş birlikteliğiyle,ağızda dağılıveren mısır unlu poğaça tarifim.Çok ama çok sevdiğim bir kurabiye.Mayalı olmadığı için bekleme süresi filanda yok.Çar çabuk yapılıyor ve çok lezzetli bu poğaçanın tarifi için buraya tıklamanız yeterli.

Mısır Unlu Poğaça

misir-unlu-pogaca

Dördüncü ve son poğaça tarifimde iç malzemesiyle bayıldığım tariflerden biri.Biber ve zetin,ayrıca kekikle hazırladığım zeytinli iç malzemesi çok lezzetli ve yine tereyağıyla yaptığım hamuruda kıyır kıyır.Bu lezzetli tarife göz atmak isterseniz buraya tıklayın.

Zeytinli Mayasız Poğaça 

zeytinli-pogaca-tarifi

PAYLAŞ:

BU TARİF İÇİN YORUM EKLEYİN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.