Kandil İçin Helva Tarifleri

0

 

Üç aylara girmemize ve Regaip kandiline 2 gün kaldı.Bu yılda bu mübarek günlere kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Kandillerde mutlaka helva yapar dağıtım. helva  yapmak ,yakınlarına,komşularına dağıtmak veya sadece ev halkı için helva yapmak isteyenler için için helva tariflerimin bulunduğu sayfaların linklerini burada,tek sayfada bir araya getirmek istedim.Umarım tarif arayanlar için kolaylık olur.Tarifleri gönül rahatlığIyla deneyebilirsiniz,Ölçülere uyarsanız,tam kıvamında oluyorlar.

Öncelikle herkes tarafından çok denenen ve beğenilen sütlü irmik helvası tarifim için buraya tıklarsanız yapım aşamalarına ulaşabilrsiniz.

İkinci olarakta sütlü un helvası severler için ,tam kıvamında nefis bir tarif için de buraya tıklayın ve tarife ulaşın.

Bir diğer helva tarifimde sade,sütsüz un helvası severler için suyla yapılan un helvası tarifi için de yine buraya tıklarayak yapım aşamalarına ulaşabilirsiniz.

Son olarakta farklı helva tarifi arayanlar için un kurabiyesi kıvamında ağızda dağına saray helvası tarifi için buraya tıklayın.

Rabbim dualarımızı ve ibadetlerimiz kabul etsin,günahlarımızı bağışlasın inşaALLAH.Kandiliniz mürak olsun.Hayırlı kandiler. Dua eder ve dua beklerim.

PAYLAŞ:

BU TARİF İÇİN YORUM EKLEYİN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.