Bezelye Dondurucuda Nasıl Saklanır

2

Bezelyeyi dondurucuya nasıl koyalım,ne  zaman  buzluğa bezelye konur ? Kış için dondurucuda ilk defa  bezelye saklamak isteyenlerin,eminim aklından geçen sorular bunlar. Ben bezelyeyi şoklama yapmadan,çiğden  saklıyorum.Benim ve çocuklarımın en sevdiği yemeklerden biri  bezelye.Bu yüzden dondurucuya bol bol bezelye koyuyorum.
Hem büyük hem küçük küçük,poşetlerde saklıyorum bezelyeyi.Küçükleri ,kışın türlüye, pilava kullanıyorum.Saklaması en kolay kışlıklardan biri bence bezelye.Tabii ayıklamasını saymaz isek:))

Nasıl sakladığıma gelecek olursam,çok basit..Önce kabuklarının ayıklıyoruz ve bezelyeyi bolca yıkayıp,süzülüp kuruması için bir kenara bırakıyoruz.Süzülen ve kuruyan bezelyelerimizi, istediğimiz ölçülerde poşetlere paylaştırıyoruz ve elimizle bezelyeyi poşetin içine yaydırıyoruz,düzleştiriyoruz.Bu şekilde  buzlukta daha az  yer kaplıyor.Her bir poşetin pipet yardımıyla havasını çekiyoruz.Yani bezelye doldurduğumuz poşetin içine pipeti bir ucunu sokun ve poşetin havasını diğer ucundan ağzınızla dışarı çekin.Tabi bu sırada poşeti  ağzını tekrar hava almaması için elinizle sıkın.Sonra poşete düğüm atın.Tekrar bir poşete daha yerleştirin.Dilerseniz sadece tek poşette de saklayabilirsiniz ama ben garantiye alıyorum ve  tekrar poşetin için yerleştiriyorum.Yani 2 poşette saklıyorum.Bu şekilde hiç buzluk kokusu olmuyor gibi geliyor bana.2 ci poşetinde havasını çekin ve tekrar düşün atın ve dondurucunuza yerleştirin.Bu kadarrrrr.

Ayrıca dondurucuya taze fasülye nasıl konur bakmadan geçmeyin.Henüz taze fasülye saklamak için erken ama yine de aklınızda bulunsun isterseniz. BURAYA tıklayıp bakabilirsiniz. Diğer kış hazırlıklarım için de buraya tıklayın lütfen

PAYLAŞ:

2 yorum

BU TARİF İÇİN YORUM EKLEYİN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.