Günün Menüsü 17 Ekim

0

gunun-menusu

Bunu pek sık yapmasam da  menü önerileri vermeyi seviyorum. Bugün yada herhangi bir gün ne yapacağını karar verememiş olanlara belki fikir olabilir.Ayrıca şu da var ki,gerçekten bende bugün aynı menüyü evimde yapıyorum.Bugün de her pazartesi olduğu gibi bizim evde balık günü.Bana kalsa haftanın 3 günü de balık yiyebilirim ama ev halkına 1 kez yeterli geliyor malesef.

Uzmanlar sayısız faydasından sık sık bahsediyorlar ve haftada iki kez balık yememizi öneriyorlar ama benim ev halkı gibi balıkla biraz mesafeliyseniz bir kez yeterli olmak zorunda kalıyor.Şu aralar palamutun en bol ve en lezzetli zamanı ve fiyatı gayet uygun ,bence en güzel halide ızgara oluyor.Evde elektirikli ızgarada yada fırında da yapabilirsiniz ama eşim gibi illede tava diyorsanız ,palamut yağda kızardığında biraz ağır olabiliyor.Bugün benim menü önerimde levrek veya çipurayla yapabileceğiniz nefis fırında balık öenerim var.Bunu palamutlada yapabilrsiniz. Çok kolay ve çok lezzetli oluyor.Tavsiye ederim.

Fırında balık tarifi için buraya tıklayarak tarife ulaşabilirsiniz.

Bende balığın yanına sadece bol yeşil salata veya sevdiğiniz herhangi bir salata çeşiti yeterli.Ayrıca başka bir yemek veya çorba yapmıyorum.Bunun için de bol salata önerilerimin bulunduğu salata ve meze tariflerime göz atabilirsiniz.Buraya tıklarsanız birbirinden güzel salatalara ulaşabilirsiniz.

Bu günün menüsü bu kadar.Bize bu yeterli değil,çorba veya tatlı bir şeyler istiyorum diyenlee için sayfanın üst kısmındaki kategori bölümlerinden dilediğiniz tarife ulaşabilirsiniz.Herkes için hayırlı,huzurlu haftalar olsun inşallah

PAYLAŞ:

BU TARİF İÇİN YORUM EKLEYİN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.