Yulafın Faydaları

0

yulaf-ezmesinin-faydalari

Geçen hafta yulaf ezmesi nasıl yenir ve yulaflı kahvaltı nasıl yapılırla ilgili paylaşım yapmıştım  ve orada de yazdığım gibi faydalarına hiç girmemiştim ve bununla ilgili ayrı bir paylaşım yapacağımı yazmıştım.Artık bilmeyen yoktur eminim yulafın faydaları saymakla bitmiyor.Ben özellikle kahvaltılarda çok sık tüketiyorum ve seviyorum.

Önceleri çok da severek yemiyordum ama zamanla alıştım galiba,özellikle pişmemiş ve bol tarçınlı çok severek yiyorum.Oğullarıma sevdiremesem de kızımda benimle birlikte severek yiyor.Hem sağlıklı hem tok tutuyor hem de diyet dönemlerinde hazırladığım meyveli yoğurtlu hali,tatlı isteğimi bastırıyor.

Faydalarına gelecek olursak;Yulaf bolca lif içeriyor ve protein ve karbonhidrat açısından çok zengin .Yulaf bağırsaklardaki zararla bakterilerinde büyümesini engellediği gibi kabızlığıda ortadan kaldırıyor ve sindirimi kolaylaştırıyor.

Demir,çinko,bakır,fosfor gibi daha bir sürü minarel içeriyor.Tok tutucu olduğu  içinde diyet listelerinde ilk sırada yer alıyor.Yinede her ölçülü yemeye dikkat edilmeli.

Ayrıca yulaf kepeği,yulaf ezmesiyle karıştırılmamalı çünkü yulaf kepeği ,yulafın sadece dışındaki kabuğu oluyor.Eğer yulaf kepeği kullanacaksanız,alırken üzerinde yulaf ezmesi değil,yulaf kepeği yazmasına dikkat edin.

Daha öncede yazmıştım ve yulaf ezmesi olarak doğa veya eti marka alıyorum.Yulaf ezmesiyle hazırladığım kahvaltılara göz atmak isterseniz kategori bölümünden kahvaltılık tarifler kısmına tıklayabilirsiniz.

PAYLAŞ:

BU TARİF İÇİN YORUM EKLEYİN