Argan Yağının Faydaları-Argan Sütü

2

Argan yağının faydaları saymakla bitmiyor. Özelliklede cilt üzerinde.Son aylarda cildimdeki rahatsızlık yüzünden cilt bakımıma çok çok daha fazla dikkat etmek zorundayım ve cildim için temiz içerikli,besleyen,onaran ürünler kullanıyorum.Sabah ve akşam cilt bakım rutinim,temizleme,tonikleme,serum ve nemlendiriciden oluşuyor.Ayrıca yaz,kış güneş kremimde olmaz sa olmazım.

Bu Argan sütünü de serum olarak hergün 2 damla cildime masajla yediriyorum.Çok sevdiğim Cyrene markasına ait bir ürün ve içinde cilt için zararlı hiç bir madde içermiyor. Argan yağı ve defne yaprağı ekstresiyle hazırlanmış bir serum ve inanılmaz güzel ve beğenerek kullanıyorum.Bildiğimiz süt gibi beyaz ama daha yoğun kıvamlı ve cildi hem besliyor hem de inanılmaz güzel nemlendiriyor.Ben yağlı ciltli olmama rağmen ,rahatlıkla kullandım ve cildim ürünü hemen emdi ve yumuşacık yaptı.

Gelelim Argan yağının,cilde faydalarına.

Kırışıklıklara,cildeki sivilcelere,yaşlamma etkilerini geciktirmesi,cildi nemlendirip yumuşatmadı ve derinlemesine beslemesi,hücre yenilemesi,ciltteki tahrişi,ibtihaplanmayı tedavi etmesi gibi birçok faydası var.Ben sütünü kullanıyorum,ama sadece argan yağını saçiniza sürebilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken ,temiz cilde 2 veya 3 damla masaj yaparak yedirmeniz.

Argan sütünü kuru veya yağlı ciltler ve benim gibi hassas ciltlerde rahatlıkla kullanabilir.Cildinize sürdüğünüzde yapış yapış bir his bırakmıyor.Mis gibide bir kokusu var ama içinde cilt için zararlı parfüm ,boya,alkol yok,paraben yok.Severek kullandığım ve gönül rahatlığıyla önerebileceği bir ürün ve merak edenler için fiyat 84 lira.

PAYLAŞ:

2 yorum

  1. Blog içeriğiniz çok hoş, aynı cilt tipinde ve cilt bakım felsefesinde olduğumuza inanarak cilt bakım rutininizi merak ettim. Kullandığınız ürünleri tam olarak paylaşır mısınız?

BU TARİF İÇİN YORUM EKLEYİN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.